top of page

למה אנשים מצליחים רצים? ולמה רצים הם אנשים מצליחים?

האם תהיתם פעם למה כל כך הרבה אנשים מצליחים עוסקים בריצה למרחקים ארוכים?

אולי ראיתם מנכ"לים, דירקטורים ובעלי עסקים רבים לוקחים חלק בחצאי מרתונים, מרתונים ואפילו מתאמנים לאולטרה מרתון.

מה הסיבה לכך? האם הם כל כך נהנים מריצה?ממה שאני יודעת מ-7 השנים שבהן אני רצה למרחקים ארוכים - לרוץ זה קשה, כואב, מעייף וכרוך במאמץ רב. יש ריצות שבהן מתמודדים עם קשיים פיזיים ומנטליים אמיתיים, ודבר אחד ממש ברור - לא עושים את זה רק בשביל בילוי או הנאה.

אז למה בכל זאת לרוץ?

האם בגלל סיבות בריאותיות ושיפור הכושר הגופני? אולי כן, ריצה בהחלט עוזרת בשמירה על אורח חיים בריא. אבל אם תחשבו על זה קצת יותר לעומק, יש כל כך הרבה אלטרנטיבות אחרות לשמור על כושר גופני.


אז למה בכל זאת כל כך הרבה אנשים מצליחים רצים?


1. הם מבינים את החשיבות של הצבת יעדים -

העיסוק בריצה מלמד להציב מטרות ויעדים כל הזמן. כדי להשתפר, רצים רבים מציבים לעצמם יעדים מדידים וספציפיים כמו עמידה בקצבים או במרחקים. זה הופך להיות חלק מאורח חייהם, והם נוטים לעשות זאת גם בקריירה ובחיים האישיים שלהם.


2. הם יודעים לכבד את הדרך –

והדרך ארוכה ממש.

מרתון הוא אחת המטרות הגדולות ביותר עבור מי שרץ, אך גם האתגר הגדול ביותר. לא מדובר רק ב-42.195 הק״מ שצפויים לעבור בריצת המרתון, אלא בכל מאות הק״מ שקדמו להם בזמן האימונים.

רצים רבים מבינים שהדרך חשובה לא פחות מהיעד. אולי אפילו יותר. לא רק במרתון, אלא גם בחיים.


3. הם ממושמעים מאוד -

לא מספיק רק לאהוב לרוץ. כדי לרוץ למרחקים ארוכים דרושה מידה רבה של משמעת עצמית. צריך לדעת למה עושים את זה, ולהיות מוכנים לשלם את המחירים שיש בדרך (ויש הרבה).

משמעת היא הדרך הקלה ביותר שיש, כדי להיות מוכנים לשלם את המחירים האלה. זה דורש חודשים של עקביות, הקרבה ומאמץ, שכולם תלויים במאפיין החיוני האחד הזה שנקרא משמעת עצמית.


4. יש להם מוטיבציה גבוהה -

מי שרוצה להגיע ל-42.195 הקילומטרים חייב להיות בעל כוח רצון ומוטיבציה ברורה וגבוהה להשיג את המטרה, ולא לוותר למרות המאמצים הקשים הנדרשים.

באופן לא מפתיע אלו בדיוק אותם מאפיינים שנדרשים כדי להתקדם בקריירה ובחיים.


5. הם רגילים להתאמץ -

אנשים שרצים למרחקים ארוכים רגילים להתאמץ, להזיע, למשוך את עצמם ולגלות איך קצה גבול היכולת שלהם גדל ומתרחב. הם יודעים שמה שלא היה אפשרי לפני שבוע, פתאום הופך לאפשרי.

תחשבו מה זה אומר על החיים שלכם, אם מידי פעם תמתחו את קצה גבול היכולת שלכם ותגלו על עצמכם דברים חדשים.


6. הם חזקים מנטלית –

ריצה היא מאבק מתמיד בין הגוף לראש. בכל ריצה ארוכה יכולים להיות אינספור רגעי כאב ומשבר, ולכן היא דורשת יכולת מנטלית משמעותית כדי להצליח לנהל את זה.


7. הם סבלניים -

רצים רבים מעריכים את התהליך. בעולם שלעיתים מקדש קיצורי דרך, הרצים מבינים שהדרך הטובה ביותר להשיג הצלחה היא באמצעות סבלנות. הם יודעים שסבלנות בונה סיבולת חיים, ומלמדת שיעור בענווה.


8. הם הישגיים -

ריצה מעודדת הישגיות בריאה. כאן ההשתקפות לחיים היא מאוד ברורה: הדבר החשוב הוא להיות טובים יותר בכל יום, לגדול כל יום עוד קצת, להתפתח עוד קצת, להפוך לאנשים טובים ולמקצוענים יותר בכל תחומי החיים.


לסיכום, הריצה מספקת לאנשים כל כך הרבה הזדמנויות לשפר את עצמם, להתפתח, להעלות את הביטחון העצמי, להיות יצירתיים ולהתנסות בדברים שלא חשבו עליהם בכלל.

בנוסף, היא משפרת את הבהירות המנטלית, מנקה את המוח ממתח ודאגות, עוזרת להישאר מאוזנים בהיבטים רבים בחיים ומזקקת את הנשמה.

ובעיקר - הריצה היא דרך לאתגר את עצמכם ולדחוף את הגוף, הנפש והנשמה לקצה גבול היכולת.

אז תגידו, איך אפשר לוותר על זה?Commentaires


bottom of page